Hakkımızda

Sigmoid Studio

Bizler uçtan-uca büyüme yönetimi sağlayan, bu yüzyıla ait danışmanlık & yönetim şirketiyiz. Sigmoid olarak amacımız, şirketlere sürdürülebilir bir büyüme sağlamaktır. Bunu yaparkende strateji, teknoloji ve tasarım yetkinliklerimizi kullanarak sağlıklı büyüme stratejilerimizi 360 derece bir bakış açısıyla oluştururuz. Kurulduğumuz günden bu yana, farklı endüstrilerde bir çok müşteriye farklı noktalarda dokunma fırsatı yakaladık. Uçtan uca hizmet verdiğimiz şirketlerde, farklı yetkinliklere sahip takımlarımız müşterilerimizin ekipleri ile iç içe çalışarak doğru büyüme kültürünü sağlamayı amaçladı ve farklı operasyonları gerçekleştirerek başarıya ulaştırdı. 

Yapı Taşlarımız: Strateji, Teknoloji ve Tasarım

Bizler için başarılı ve sürdürülebilir büyüme, doğru stratejinin doğru operasyonel ve teknolojik alt yapı ile birleştirilmesi ile oluşur. Bugün başarılı bir büyüme stratejisi:

1.   Organizasyon Yapısı

2.   Dijital Transformasyon

3.   Marka Konumlandırması ve Stratejisi

4.   İş ve Gelir Modeli (Geleneksel ve Gelişmekte Olan Modeller)

5.   Büyüme Stratejisi (Ölçeklenme, Pazara Giriş, İnovasyon)

6.   Kanal Stratejisi (Dijital, Fiziksel)

7.   CRM (Müşteri Tutundurma)

8.   Dijital Pazarlama (Müşteri Kazanımı ve Tutundurma)

9.   Analitik ve Raporlama 

10. Operasyon Ekipleri & Yönetimi

konularından ayrı düşünülemez. Bu nedenle oluşturduğumuz stüdyo, ilk günden bu yana tüm alanlarda özelleşen ekipler oluşturarak müşterilerine uçtan uca hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bugüne dek yaptığımız çalışmalarda müşterilerimizle uzun vadeli ilişkiler geliştirirken bazı müşterilerimiz uçtan uca büyümelerinde Sigmoid ile iş birliğine giderken bazı müşterilerimiz ise spesifik ihtiyaçlarında Sigmoid Studio'nun uzman kadrosundan faydalandı. 

Bu bakış açısıyla, başarılı ve sürdürülebilir büyümeyi yakalamak adına strateji ekibimizi; kanal, marka, dijital pazarlama ve deneyim konularında tasarım ekibimizi ve tüm alanlarda yer alan web tabanlı geliştirme ve data analizi yetkinliklere sahip teknoloji ekibimizi oluşturduk. Tipik bir Sigmoid projesinde, tüm ekiplerimiz bir arada, müşteri iç ekipleriyle beraber çalışarak başarıya yürümeyi amaçlar. 


Sigmoid Servisleri & Yetkinlikleri

Sigmoid Studio içerisinde uçtan uca verdiğimiz büyüme yönetimi hizmetleri farklı disiplinleri bir araya getirirken müşteri ekipleriyle beraber çalışır:

Strateji

Büyüme Analizi: Şirketinizin mevcut durumunu ölçen Büyüme Analizi servisi Sigmoid Studio'nun belirlediği 10 alanda incelemelerde bulunur ve hazırladığı raporda geliştirilecek alanları tespit eder.

Dijital Transformasyon: Dijital transformasyon servisi, teknoloji ve tasarım ekiplerimizle beraber şirketin mevcut dijital olgunluk seviyesinin durum analizi ile başlar. Bu servisimizin devam eden aşamalarında, ekiplerinizle bir arada çalışan strateji, teknoloji ve tasarım ekiplerimiz transformasyon için uygun alanları belirlerken çözümleri ekiplere ve şirket kültürüne uygun şekilde geliştirir. 

Go-to-Market: Pazara giriş stratejisi üzerine çalışan ekiplerimiz çalışmalarına kapsamlı pazar araştırması ile başlar. Go-to-market servisi kapsamında oluşturulan strateji de şirket üst yönetimi ile beraber çalışılırken, girilecek olan coğrafya/segment konusunda operasyonel akış oluşturulur. Go-to-market servisimizde pazarda ilk satış başlayana kadar tüm stratejik ve operasyonel süreçler içerisinde Sigmoid ekipleri yer alır. 

Fiyat: Farklı endüstrilerde fiyat stratejisi konusunda deneyimi bulunan ekibimiz, mevcut ürünleriniz/servisleriniz veya yeni oluşturulacak ürünleriniz/servisleriniz için doğru fiyat ve karlılık modeli üzerine çalışarak fiyat stratejisi oluşturur, ürün ve IFRS ekiplerinizle beraber gerçekçi hedefler koyarak P&L oluşturur.  

Tutundurma(Engagement) & Kayıp (Churn): Müşteri tutundurma stratejileri kapsamında strateji ekibimiz mevcut sadakat programı üzerinde ve/veya yeni sadakat programının oluşturulmasında konsept tasarımından, kazanım ve harcama noktalarına kadar tüm süreci planlar ve yönetir. Tutundurma stratejileri kapsamında, sadakat programı zorunlu değildir. Mevcut kampanya yapılarınız ve teknolojik alt yapı yatırımı ile oluşturabileceğiniz kampanya yapılarını planlıyor ve uygun KPI'lar ile sürekli takibi içerisinde yer alıyoruz. Teknoloji ekibimizin katılması ile analistlerimiz doğru segment yapıları, teknolojik alt yapıya göre kişiselleştirilmiş kampanyaların oluşturulması ve durum analizi, kayıp müşteri analizi, sonraki satın alım analizi gibi bir çok CRM tabanlı analizi gerçekleştirmekte ve süreç boyunca strateji ekiplerimiz günlük ve uzun vadeli aksiyonları sizlerle planlayarak yönetmektedir.

Müşteri Kazanımı (Acquisition): Müşteri kazanımı stratejileri konusunda strateji ekibimiz, teknolojik alt yapı çözümleriyle birlikte markanın yeni müşteri kazanımını yönetir. Bu konuda dijital pazarlama ekiplerimizle beraber çalışan strateji ekibimiz, müşteri frekansına da dikkat ederek doğru bütçe ve hedefleme ile müşteri kazandırmayı amaçlar.

Tasarım

UI/UX Servisleri: Tasarım ekibimiz dijital kanallarınızın mevcut UI/UX analizini yaparak geliştirilmesinde ve yeni dijital kanallarınızın UI/UX çalışmalarında yer alır. 

Grafik Tasarım Servisleri: Grafik tasarım ekibimiz tüm görsel tasarım ihtiyaçlarınız için hazır. Dijital kanal ve fiziksel kanal görsellerinin oluşturulması, dijital medya post ve story şablon ve tasarımlarının oluşturulması konularında oldukça deneyimli olan ekibimizle tanışın!

Sosyal Medya Yönetimi: Strateji ekiplerimizle beraber çalışan ekibimiz, marka konumlandırmasına uygun olarak sosyal medya hesaplarının yönetimini gerçekleştirmektedir. Sigmoid, sosyal medya yönetiminde tüm operasyonları doğru ve zamanında gerçekleştirmek için Hootsuite gibi araçları kullanır ve düzenli olarak raporlar sunar. Sosyal Medya Yönetimi içerisinde gerçekleştirdiğimiz reklam bütçe ve hedef yönetiminde, bütçenizi en doğru şekilde yönlendirir ve düzenli olarak büyümeyi raporlar.  

Fotoğraf & Video: Fotoğraf ve video servisimizde, Sigmoid Studio müşterilerine farklı alanlarda fotoğraf ve video çekimleri sunmaktadır. 

SEO & AdWords: Sigmoid Studio SEO servisi içerisinde standart paketlerdense strateji ekibimizle beraber müşterilerimiz için en uygun stratejiyi oluşturur ve bu strateji üzerinden ilerleriz. ScreamingFrog, NeilPatel gibi farklı araçları kullanarak hızlı ve doğru adımları atar. SEO ekibimiz aynı zamanda Google bütçenizi yöneterek AdWords reklam yönetimini gerçekleştirir. Tüm servislerimizde düzenli aralıklarla müşterimizle performans raporları paylaşılır. 

Teknoloji

Web Tabanlı Geliştirme: Teknoloji ekibimiz dijital kanalınızın geliştirilmesinde doğrudan çalışır. Bugüne dek kurumsal sitelerden, e-ticaret sitelerine kadar direkt satış ve pazarlama kanallarının geliştirilmesinde tecrübesi olan ekibimiz aynı zamanda şirket içi tool geliştirme konusunda da transformasyon projelerinde doğrudan çalışmaktadır.

Analitik: Teknoloji ekibimiz içinde yer alan analistlerimiz, tüm strateji projelerinde veri analizi ve raporlama çalışmalarını gerçekleştirmektedir. SQL ve PowerBI gibi yetkinliklere sahip olan ekibimiz strateji projelerimiz içerisinde yer almaktadır.

Websites çerezler kullanarak anonim şekilde data topluyor ve websitesi performansının iyileştirilmesinde bu datayı kullanıyor.